Pye Engström Multikonst brons

Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons
Pye Engström Multikonst brons

Klubbat för:

3 000 SEK

2 000 SEK

PYE ENGSTRÖM, (född 1928): "Lek för vuxna" multipel, brons, tvådelad, signerad P.E 66, numrerad 99/100, höjd ca 8 cm

Proveniens: Multikonst 1967, omfattade 100 konstverk av 100 svenska konstnärer som visades på 100 svenska orter

572709

2018-09-22