Slaglåsgevär London Vapen
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, engelskt, Charles Osborne & Co, pipa med oktagonalt kammarstycke, kaliber ca 18,6 mm, lås med graverad dekor, lås och pipa märkt Chas Osborne & Co, halvstock i valnöt med nätskuren kolvhals och framstock, numrerad 2511, längd 122 cm
Laddstake saknas, slitage och märken
572742
2018-10-22