Urna Rörstrand i majolika

Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNA, 1800-talets slut, majolika, Rörstrand, med hänklar, dekor av jaktscen samt grotesker, underglasyrblått, delvis förgylld, höjd ca 38, diameter 46x37 cm

Mindre små

572746

2018-09-20