Konsolbord gustavianskt
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, 1700-talets senare del, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, bemålad delvis förgylld, kannelerade ben med bladhölster, marmorerad träskiva, höjd 81, 65 x 32 cm
Delvis senare bemålning, ytslitage och mindre skador
572750
2018-09-20