Konsolbord gustavianskt

Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt

Klubbat för:

8 600 SEK

12 000 SEK

KONSOLBORD, 1700-talets senare del, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, bemålad delvis förgylld, kannelerade ben med bladhölster, marmorerad träskiva, höjd 81, 65 x 32 cm

Delvis senare bemålning, ytslitage och mindre skador

572750

2018-09-20