Klädskåp 1910-/20-tal
Vollendet
2018-09-20
572757
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 3 500 SEK |
KLÄDSKÅP, fanerat i mahogny, 1910-/20-tal, mässingsbeslag, spegel, vänsterdelen inredd med klädstång samt hyllplansstöd, lilla skåpet inrett med 2 hyllplan, 5 lådor, krönet avtagbart, höjd ca 195, 121,5 x 54 cm
Åldersrelaterad slitage, bruksslitage, smärre repor, smärre slitage kring handtag, lufthål i klädskåpsdelen