Silverskedar 1800-/1900-tal
Klubbat för:
850 SEK
2 000 SEK
SKEDAR, 20 st, silver, Sverige, olika svenska smeder och tillverkare, bl a stor sked daterad 1803, sked av Gustaf Folcker Stockholm 1852, 5 kaffeskedar modell Uppsala, MGAB m fl, vikt ca 385 g
Slitage, gravyrer
572775
2018-09-22