Nittsjö keramik
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NITTSJÖ, 34 dlr, bestående av 6 djupa tallrikar, 6+2 assietter, 2+1 koppar, 6+2 äggkoppar, stop, vas, tillbringare, mindre skål, större (skål diameter 14.45 cm), 3 kärl i variande modeller, lergök, högsta höjd 17,5 cm
Smärre slitage, en äggkopp med nagg
572839
2018-09-20