Carta Marina av Olaus Magnus 1900-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARTA, Carta Marina av Olaus Magnus, Vöbam, edition / faksimiltryck, från 1900-talets andra hälft, handkolorerad, ca 122x165 cm, upphängningsvajer finns att avhämta vid Utlämningen

Delvis nött, övre vänster del handmålad och nött

572918

2018-09-21