Carl Malmsten ´´Vardags´´ bokhyllor

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CARL MALMSTEN, ´´Vardags´´ Bokhyllor, Svensk Fur, 4 st, 1900-talets andra hälft, bemålade, tvådelade, nedre delen med dörrpar och bakomliggande hyllplan, 3 av övre delena med 4 hyllor, 1 med en dörr samt 2 hyllor, höjd ca 190 cm, 41x80 cm

Slitage, en av nedre delena saknas bakstycken, märken, repor, ställvis förlust av färg, senare målning till lådorna

572996

2018-09-22