Per Öberg Confidencen
Klubbat för:
15 500 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
PER ÖBERG, 4 st stolar och 2 st karmstolar , "Confidencen", märkt "Confidencestolen", numrerade, brännmärkta PÖ (Per Öberg (arkitekt)), JH (Johan Hellström prototypsnickare), SPS (Sven Philip Sörensen donator), stämplade Åfors Möbelfabrik AB, gråbetsade, sitthöjd ca 43 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage och skador
573052
2018-09-21