Ljuskrona nyrokoko

Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 15 ljus, förgylld brons, ljusmanchetter med stavprismor, höjd ca 105, diameter 80 cm

Borrad för el, förgyllning med slitage

573068

2018-09-21