Golvur

Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1800-tal, allmoge, räddlad och skuren dekor, polykrom bemålning, lod och pendel samt vev finns, höjd ca 229 cm

Urstavlan saknar dekorelement, smärre skador, senare lod

573099

2018-09-23