Simon Gate likör-/ starkvinsset
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIMON GATE, likör-/starkvinsset, 8 dlr., 1920-tal, design Simon Gate för Orrefors och Sandvik, bruntonat glas, bestående av: karaff med propp(höjd ca 27 cm), 6 likör/starkvinsglas(h. ca 9), serveringsbricka(diam. ca 35)
Bricka med obetydligt nagg
573203
2018-09-22