Simon Gate likör-/ starkvinsset

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIMON GATE, likör-/starkvinsset, 8 dlr., 1920-tal, design Simon Gate för Orrefors och Sandvik, bruntonat glas, bestående av: karaff med propp(höjd ca 27 cm), 6 likör/starkvinsglas(h. ca 9), serveringsbricka(diam. ca 35)

Bricka med obetydligt nagg

573203

2018-09-22