Distler brandbil

Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil
Distler brandbil

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

J.D. DISTLER BRANDBIL, 1930-40-tal, litograferad och lackerad plåt i rött och gult, 4 uniformerade brandmän, hjul helt i plåt, fäll- och utskjutbar stege, urverksdriven, batteridrivna strålkastare, längd 41 cm

Zustandsbeschreibung

Spärr som håller upp stegen delvis av, obetydliga lackskador

573253

2018-10-14