Lykta
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LYKTA, 1800-tal, förgylld brons och glasskivor, dekor av modellerade polykroma porslinsblommor, förgyllda bronslöv, för 3 ljus, elektrifierad, höjd 55, diameter 29 cm
Ytslitage, dekorbotfall/skador
573316
2018-09-22