Lykta

Lykta
Lykta
Lykta
Lykta
Lykta
Lykta
Lykta
Lykta
Lykta
Lykta

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LYKTA, 1800-tal, förgylld brons och glasskivor, dekor av modellerade polykroma porslinsblommor, förgyllda bronslöv, för 3 ljus, elektrifierad, höjd 55, diameter 29 cm

Ytslitage, dekorbotfall/skador

573316

2018-09-22