Servis Ostindia Rörstrand
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, dlr, bestående av: 11 förrättstallrikar, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 serveringsfat(ca 24-36 cm), såsskål på fat, 2 skålar med lock, karott med lock(diam ca 20), terrin med lock(ca 30 cm), saladjär, 3 skålfat(ca18-24 cm), medföljer några delar med mindre skador(såssnipa, mattallrikar, assiett)
Enstaka ej noterat nagg kan förekomma
573396
2018-09-22