Meissen porslin

Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin
Meissen porslin

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEISSEN, 11 st, porslin, 1900-talets första halft- och mitt, bestående av 3 små fat, 2 vaser samt 6 koppar och fat, höjd ca 1.5-10 cm, 1 bonbonniére, ej Meissen, medföljer

1 kopp och fat, andra sortering, med lagad fat, 1 små fat, lagad, 1 vas med spricka samt nagg till undersidan, andra enstaka nagg kan förekomma

573505

2018-09-23