Meissen porslin
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEISSEN, 11 st, porslin, 1900-talets första halft- och mitt, bestående av 3 små fat, 2 vaser samt 6 koppar och fat, höjd ca 1.5-10 cm, 1 bonbonniére, ej Meissen, medföljer
1 kopp och fat, andra sortering, med lagad fat, 1 små fat, lagad, 1 vas med spricka samt nagg till undersidan, andra enstaka nagg kan förekomma
573505
2018-09-23