Slaglåsgevär dubbelpipigt Vapen
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, belgiskt, 1800-talets mitt, dubbelpipigt, damaskerade pipor med silverinläggningar, bakåtvända lås och hanar med graverad och förgylld dekor, valnötskolv med skuren dekor av rocailler och graverade stålbeslag, längd 118 cm
Smärre slitage och märken, laddstake med skador
573529
2018-10-22