Slaglåsgevär dubbelpipigt Vapen

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, belgiskt, 1800-talets mitt, dubbelpipigt, damaskerade pipor med silverinläggningar, bakåtvända lås och hanar med graverad och förgylld dekor, valnötskolv med skuren dekor av rocailler och graverade stålbeslag, längd 118 cm

Smärre slitage och märken, laddstake med skador

573529

2018-10-22