Fällbord alrot Anders Jacob Rosendahl
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, fanerat i alrot, Anders Jacob Rosendahl (1762-1836), Arboga, på svarvad, svärtad tredelad pelarfot, brännstämplad A.J. Rosendahl Arboga, diameter ca 79, höjd 72 cm, uppfällt 113 cm
Kompletterat, skivan med brännmärken
573546
2018-09-22