Kyrkoskulptur Johannes döparen

Klubbat för:

6 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

KYRKOSKULPTUR, trä, 1700-talets början, barock, föreställande Johannes döparen, spår av förgyllning, justerbar hand, höjd ca 69 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, färgbortfall

573570

2018-09-22