Tavlett psalmbokshylla 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAVLETT, imitationsmåleri, 1700-talets slut, spiralvridna kolonnetter, för psalmböcker, höjd ca 34, 40x24 cm

Senare bemålad under 1800-talets mitt

573625

2018-09-25