Turnéjacka Jerry Williams and Roadwork 1984
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKINNJACKA, rödfärgad, turnéjacka för Jerry Williams and Roadwork och deras turné 1984, en av 4 jackor som tillverkades för samtliga medlemmar i Roadwork
PROVENIENS:
Har tillhört musikern Douglas "Dougie" Ewart Lawton (född 1948), som bl.a. skrivet "I can jive" för Jerry Williams
Visst slitage på ryggens tryck
573639
2018-09-28