Turnéjacka Jerry Williams and Roadwork 1984

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKINNJACKA, rödfärgad, turnéjacka för Jerry Williams and Roadwork och deras turné 1984, en av 4 jackor som tillverkades för samtliga medlemmar i Roadwork

PROVENIENS:
Har tillhört musikern Douglas "Dougie" Ewart Lawton (född 1948), som bl.a. skrivet "I can jive" för Jerry Williams

Visst slitage på ryggens tryck

573639

2018-09-28