Rollin Histoire romaine 16 vol

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

(16). Rollin, (C.), Histoire romaine depuis la fondation de Rome jusqu´a la bataille d´Actium... Nouvelle edition. I-XVI. Paris (Les freres Estienne) 1769, 1767.
Samtida skinnband. 16 vol.
Utgallrad från Kommersbiblioteket enligt papper.

Ej genomgången. Stämplar Kammarkollegiet, etikett. Småfläckar. Nötta band, skador.

573650

2018-09-25