Arthur Percy vaser Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976), vaser, 2 st, Gefle porslinsfabrik och Karlskrona porslinsfabrik, 1950-tal, flintgods och porslin, glaserade i svart respektive vitt, stämpelmärkta, höjd ca 33-33,5 cm

Obetydligt slitage

573661

2018-10-28