Stig Lindberg vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg studio, i produktion 1958-1962, tryckt och målad dekor av figurer, fiskar och tupp, signerad Gustavsbergs studio SWEDEN 232-O samt målarsignatur för Giovanni Pugno, höjd ca 29 cm, längd ca 20 cm
Obetydligt slitage
573667
2018-10-28