Anders B Liljefors Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
2 600 SEK
2 000 SEK
ANDERS BRUNO LILJEFORS (1923-1970), vas, Gustavsberg studio 1953, chamotterat stengods, ristad dekor av blad, glaserad i grått, brunt och svart, signerad Gustavsbergs studio ABL X och stämplad GUSTAVSBERG, höjd ca 13,5 cm
Smärre fotnagg
573673
2018-10-28