Boksnurra från 1900-talets början
2018-09-25
573747
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BOKSNURRA, 1910-/20-tal, fanerad med mahogny, höjd ca 85, längd och bredd ca 42 cm
Slitage, krackelyr, fanéret möjligen borttaget på vissa ställen, senare hjul