Sekretär stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko, fanérad med bland annat jakarnad, förgyllda bronsbeslag, draghandtag och nyckelskyltar med bladornamentik, bukig form, snedställd skrivskiva med bakomliggande lådinredning, höjd ca 100, 96x51 cm, nyckel finns

Slitage, fanerlagningar, fanerbortfall, lagningar

573928

2018-09-25