Sekretär stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko, fanérad med bland annat jakarnad, förgyllda bronsbeslag, draghandtag och nyckelskyltar med bladornamentik, bukig form, snedställd skrivskiva med bakomliggande lådinredning, höjd ca 100, 96x51 cm, nyckel finns
Slitage, fanerlagningar, fanerbortfall, lagningar
573928
2018-09-25