Thonetstolar

Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar
Thonetstolar

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

THONET, stolar, 6 st, 1900-talets sista kvartal, svartlackade, sitthöjd ca 48 cm, etikettmärkta samt tryckt trä och i tyget undertill

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage i form av stötskador i lacken, missfärgningar och fläckar i tyget.

573930

2018-09-25