Oidetnifierad konstnär oljemålning

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, efter Andrea del Sarto, 1700-talets första hälft, Barock, sannolikt södra europa, Sankt Sebastian, olja på duk, 77x64 cm

Slitage, krackelyr, rivar vid sidan, retuschering, omramad, troligen från en större målning, ytsmuts, duken är dubblerad

574002

2018-09-25