Hörnskåp 1800-tal

Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, bemålad furu, 2 delar, underdel och överdel med dörrar och bakomvarande hylla, polykrom dekor med bl a ängel, växter och svanar, 1800-talets första hälft, höjd ca 247, 125 x 83 cm, nyckel finns

Bruksslitage, senare bemålning

574048

2018-09-26