Bertil Vallien vas samt skål

Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål
Bertil Vallien vas samt skål

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERTIL VALLIEN, vas samt skål, 3 dlr, glas, 1970/80-tal, skål, Boda Ateljé, med iriserande överfång i form av dovor, vas, Boda Ateljé, i blå glasmassa, skål, Kosta Boda, i klar glasmassa med dekor av ansikte, etikettmärkt, signerade ´´B Vallien´´, skålsdiamater ca 11.5-22 cm, vasenshöjd ca 15.5 cm

Smärre slitage, mindre repor

574061

2018-09-28