Bertil Vallien vas samt skål
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERTIL VALLIEN, vas samt skål, 3 dlr, glas, 1970/80-tal, skål, Boda Ateljé, med iriserande överfång i form av dovor, vas, Boda Ateljé, i blå glasmassa, skål, Kosta Boda, i klar glasmassa med dekor av ansikte, etikettmärkt, signerade ´´B Vallien´´, skålsdiamater ca 11.5-22 cm, vasenshöjd ca 15.5 cm
Smärre slitage, mindre repor
574061
2018-09-28