Josef Frank Vägglampor
Klubbat för:
5 400 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
JOSEF FRANK, vägglampor, 1 par, modell "32389", mässing, Firma Svenskt Tenn, formgiven 1920-tal, rektangulärt väggfäste, skålformad skärm, mässing, höjd ca 17 cm.
Zustandsbeschreibung
Repor, 1 mässingsbricka saknas
574130
2018-09-25