Skrivbord mahogny
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, fanerat i mahogny, 1900-talets första hälft, senjugend, tre lådor i sargen, beslag i mässing, två hurtsar, lucka med intarsiadekor, invändigt med lådor och hyllplan, glasskiva, höjd ca 78, 150x83 cm
Blekt faner, skador, slitage, välvda skåpsluckor, glasskivan med nagg, en hurts med löst bakstycke
574182
2018-09-26