Skrivbord mahogny

Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny
Skrivbord mahogny

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKRIVBORD, fanerat i mahogny, 1900-talets första hälft, senjugend, tre lådor i sargen, beslag i mässing, två hurtsar, lucka med intarsiadekor, invändigt med lådor och hyllplan, glasskiva, höjd ca 78, 150x83 cm

Zustandsbeschreibung

Blekt faner, skador, slitage, välvda skåpsluckor, glasskivan med nagg, en hurts med löst bakstycke

574182

2018-09-26