Ram rokoko
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RAM, sannolikt för spegel, rokoko, 1700-talets mitt, Sydtyskland eller Italien, helt träskuren (lind) med yngre ytbehandling i form av kredering, slagmetall och bronsering, höjd ca 120, största bredd ca 93 cm
Renoverad och kompletterad, bruks och åldersrealterat slitage
574185
2018-09-26