Ram rokoko

Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko
Ram rokoko

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

RAM, sannolikt för spegel, rokoko, 1700-talets mitt, Sydtyskland eller Italien, helt träskuren (lind) med yngre ytbehandling i form av kredering, slagmetall och bronsering, höjd ca 120, största bredd ca 93 cm

Renoverad och kompletterad, bruks och åldersrealterat slitage

574185

2018-09-26