Elgin fickur 14 k guld USA tillhör en samling

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ELGIN, fickur, 14 k guld, USA, 1880-tal, mineralglas, manuellt uppdrag, ankargång, verknr. 2160809, Grade 94, diameter 41 mm, vikt 59 g

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, fyrfärgat guld, boett signerad Roy 35329

574299

2018-10-15