5 delar Pyro av Wilhelm Kåge

5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge
5 delar Pyro av Wilhelm Kåge

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

WILHELM KÅGE (1889-1960), 5 ugnsformar "Pyro", Gustavsberg 1930-55, dekor av blomma och bårder i brunt , stämpelmärkta, modellnummer 151, 26, 27, 33 och 20, största diameter 19 cm, längsta längd 35 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage och repor

574303

2018-09-26