Skulptur föreställande S:t Sebastian
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SKULPTUR föreställande S:t Sebastian, Sydtyskland, senbarock, omkring 1750, skuren i trä med senare polykromi (sannolikt 1800-tal) höjd ca 58 cm
En pil avbruten, senare polykromi, krederingsbortfall, slitage, möjligen är högra handen lagad/rekonstruerad
574443
2018-09-26