Max Ernst fotolitografi

Max Ernst fotolitografi
Max Ernst fotolitografi

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MAX ERNST (1891-1976): "Hommage à Georges Ribemont-Dessaignes", fotolitografi i sju färger, 1972, signerad och numrerad Max Ernst 14/99, ca 76 x 53,8 cm

LITTERATUR: Spies/Leppien A39

574454

2018-09-26