Distler Brandbil
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DISTLER BRANDBIL, 1920-30-tal, litograferad och lackerad plåt i rött och gult, med fem brandmän, nummerskylt märkt JD 1614, hjul helt i plåt, fällbar stege, urverksdriven, längd 28 cm
Pingla, en brandman, del av stege saknas, lackskador
574478
2018-10-14