Byrå rokoko stockholmsarbete
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, Christian Linnings art, ej signerad, fanerad med valnöt och plommon på stomme i furu, brännförgyllda beslag i brons, konturerad skiva med friser, nyckel finns, höjd ca 77 cm, bredd ca 97 cm, djup ca 56 cm
Åldersslitage, renoverad
574513
2018-09-28