Byrå rokoko stockholmsarbete

Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete
Byrå rokoko stockholmsarbete

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, Christian Linnings art, ej signerad, fanerad med valnöt och plommon på stomme i furu, brännförgyllda beslag i brons, konturerad skiva med friser, nyckel finns, höjd ca 77 cm, bredd ca 97 cm, djup ca 56 cm

Åldersslitage, renoverad

574513

2018-09-28