Tenn 1700-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TENNFÖREMÅL, 5 st, 17/1800-tal, brännvinskantin med graverad dekor, daterad 1787, två stop, varav ett i glaserad fajans, plunta samt senapsbägare, höjd ca 12-32 cm
Åldersslitage, det höga stopet med skador i botten
574599
2018-09-27