Tony Emilson

Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TONY EMILSON (1925-2015): "Fången Ikaros", monogramsignerad och daterad TE -75 undertill, bemålat trä, höjd 30, 18x23 cm,

Läs mer

UTSTÄLLD: Tony Emilson Skulptur - Måleri, Retrospektiv utställning Eskilstuna Konstmuseum, 7 december 1997 - 11 januari 1998,
Tony Emilson, Retrospektiv utställning, Konstnärshuset, Stockholm 29 maj - 16 juni 2002

PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson

574618

2018-10-13