Servisdelar Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, porslin, Kina, Qianlong, konturerade brätten, dekor i underglasyrblått, bestående av: 2 mattallrikar(diam ca 23 cm) , 2 djupa tallrikar(diam ca 23), assiett, serveringsfat(ca 31)
Kantnagg förekommer, 2 tallrikar med äldre lagningar
574737
2018-09-26